Wojenne dziewczyny 3 (28)

Wojenne dziewczyny 3 (28)

6.9/10
serial historyczny Polska 2019   od 12 lat
Występują:Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Marysia przygotowuje się do misji polegającej na udawaniu niemieckiej arystokratki. Wcześniej postanawia odwiedzić Zosię, która jest w ciąży. Irka i Lesio stoją na czatach przed budynkiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Marysia przygotowuje się do misji polegającej na udawaniu niemieckiej arystokratki. Wcześniej postanawia odwiedzić Zosię, która jest już w zaawansowanej ciąży. Irka z Lesiem ochraniają kobiety, stojąc na czatach przed budynkiem. Orientują się, że niemiecki oddział przeszukuje kolejne kamienice i ostrzegają koleżanki, którym w porę udaje się uciec. Kamil wraz z oddziałem spadochroniarzy ląduje na terenie Polski. Nikogo nie informuje o swoim powrocie, ponieważ ma do wykonania tajne zadanie. Przypadkowe spotkanie z Ewką w jednym z konspiracyjnych mieszkań może pokrzyżować mu plany, jednak dziewczyna obiecuje, ze nic nie powie przyjaciółkom. Tymczasem Witek oczekuje w fabryce w Radomiu na tajemniczego gościa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także