W pustyni i w puszczy: Chartum (2)

W pustyni i w puszczy: Chartum (2)

5.8/10
serial przygodowy Polska 2001   b.o.
Występują:Karolina Sawka, Adam Fidusiewicz, Mzwandile Ngubeni, Artur Żmijewski
Reżyseria:Gavin Hood
W skrócie:Staś i Nel wyjeżdżają z Chartumu. Kiedy karawana spotyka lwa przerażeni Arabowie dają Stasiowi sztucer. Chłopiec zabija lwa... i porywaczy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza. 14-letni Staś i 8-letnia Nel, dzieci inżynierów pracujących przy budowie Kanału Sueskiego, zostają uprowadzone w odwecie za uwięzienie siostry przywódcy religijnego - Mahdiego.

W tym odcinku

Staś i Nel, wraz z porywaczami, wyjeżdżają z Chartumu. Stan Nel jest coraz gorszy. Kaliopulli daje jednak Stasiowi lekarstwo, które pomaga dziewczynce. Po drodze karawana spotyka wygłodniałego lwa. Przerażeni Arabowie pozwalają Stasiowi uśmiercić zwierzę. Chłopakowi udaje się wykorzystać okazję i zabić prześladowców. Dzieci odzyskują wolność. Towarzyszą im Mea i Kali, którzy również byli więzieni przez ludzi Mahdiego. W trakcie wędrówki uciekinierzy trafiają na wielki baobab, w którego wnętrzu znajdują schronienie. Spotykają też słonia, którego Nel postanawia oswoić. Kali uczy Stasia techniki połowu ryb. Niespodziewanie Nel dostaje znowu ataku malarii. Staś, nie zważając na liczne niebezpieczeństwa, wyrusza na poszukiwanie lekarstwa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także