W pustyni i w puszczy: Porwanie (1)

W pustyni i w puszczy: Porwanie (1)

serial przygodowy Polska 2001   b.o.
Występują:Karolina Sawka, Adam Fidusiewicz, Mzwandile Ngubeni, Artur Żmijewski
Reżyseria:Gavin Hood
W skrócie:Arabski służący porywa Stasia i Nel i wywozi do obozu arabskiego przywódcy, Mahdiego. Za darowanie życia dzieci mają przejść na islam.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza. 14-letni Staś i 8-letnia Nel, dzieci inżynierów pracujących przy budowie Kanału Sueskiego, zostają uprowadzone w odwecie za uwięzienie siostry przywódcy religijnego - Mahdiego.

W tym odcinku

Staś i Nel, dzieci pracujących w Egipcie inżynierów, zostają uprowadzone przez arabskiego służącego, Chamisa. Pod nieobecność ojców, Chamis podstępem wywozi dzieci z Kairu na pustynię. Czekają tam na niego wysłannicy szejka, którzy uprowadzają Stasia i Nel do obozu arabskiego przywódcy powstania przeciw Brytyjczykom, Mahdiego. Porywacze docierają z dziećmi do Chartumu, zajętego przez wojska rebeliantów. Staś i Nel zostają uwięzieni w twierdzy, w której szerzą się epidemie, a śmierć zbiera obfite żniwo. Jedyną osobą, która okazuje im życzliwość jest Grek Kaliopulli. Mahdi, w zamian za darowanie życia, proponuje bohaterom przejście na islam. Staś odrzuca propozycję. Tymczasem Nel zapada na ciężką chorobę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)