Szpital (938)

Szpital

sezon 13 odc. 938

serial paradokumentalny Polska 2019   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Doktor Piotr Wójtowicz przyjmuje ciężko pobitego 13-latka. Okazuje się, że jest ofiarą ojca sadysty. Od lat nie mógł liczyć na żadną pomoc, dlatego nie ufa też lekarzom. Ordynator wzywa policję.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie personel medyczny szpitala zostanie postawiony w stan gotowości, gdy na oddział trafią uczniowie i nauczyciel z bydgoskiej szkoły. Grupa nawdychała się gazu paraliżującego, który został rozpylony przez szkolnego chuligana podczas dyskoteki. Pracownicy szpitala będą musieli zmierzyć się również z historią ciężarnej samotnej matki, która została pobita przez swojego 16-letniego syna. Pacjentem placówki będzie też mężczyzna, który przez przypadek połknął pierścionek zaręczynowy.

W tym odcinku

Doktor Piotr Wójtowicz przyjmuje ciężko pobitego 13-latka. Okazuje się, że jest ofiarą ojca sadysty. Od lat nie mógł liczyć na żadną pomoc, dlatego nie ufa też lekarzom. Ludzie unikają mieszania się w rodzinne sprawy pacjenta, ponieważ jego rodzic pracuje jako dzielnicowy na osiedlu. Ordynator wzywa do szpitala policję. Nastolatek boi się jednak zemsty ojca. Ucieka z oddziału z pomocą przyjaciółki. Doktor Michał Morawski leczy studentkę chemii, która miała wypadek na zajęciach. Okazuje się, że jest w ciąży. Jej partner specjalnie uszkadzał prezerwatywy, żeby mieli dziecko. Kobieta o tym nie wie. Wkrótce na oddział dociera siostra pacjentki. Przypadkowo poznaje prawdę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także