Szpital (889)

Szpital

sezon 13 odc. 889

serial paradokumentalny Polska 2019   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Do doktora Morawskiego trafia 15-latek, który zatruł się helem. Chciał zaimponować kolegom ze szkoły. Pacjentka doktora Jarosza uderzyła w znak drogowy. Lekarz diagnozuje zapalenie nerwu wzrokowego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie personel medyczny szpitala zostanie postawiony w stan gotowości, gdy na oddział trafią uczniowie i nauczyciel z bydgoskiej szkoły. Grupa nawdychała się gazu paraliżującego, który został rozpylony przez szkolnego chuligana podczas dyskoteki. Pracownicy szpitala będą musieli zmierzyć się również z historią ciężarnej samotnej matki, która została pobita przez swojego 16-letniego syna. Pacjentem placówki będzie też mężczyzna, który przez przypadek połknął pierścionek zaręczynowy.

W tym odcinku

Do doktora Michała Morawskiego trafia 15-latek po zatruciu helem. Chłopak chciał zaimponować kolegom z nowej szkoły. Wstydzi się ojca, który czyści przenośne toalety. Wkrótce prawda wychodzi na jaw. Uczniowie wyśmiewają nastolatka i jego tatę. Mężczyzna próbuje przekonać syna, że nie powinien się z nimi zadawać. Pacjentka doktora Wojciecha Jarosza uderzyła w znak drogowy, ponieważ go nie zauważyła. Lekarze diagnozują u kobiety zapalenie nerwu wzrokowego. Jakiś czas temu została porzucona przez męża. Chcąc zrobić mu na złość, zaczęła spotykać się z dużo młodszym od siebie tancerzem. Wkrótce do szpitala docierają córka i były partner rannej. Mężczyzna pragnie odzyskać żonę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także