×
Szpital (784)

Szpital

sezon 11 odc. 784

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Pod opiekę Jarosza trafia dwoje 22-latków, którzy są w sobie zakochani i planują lecieć do USA. Na oddział dociera ojciec pacjentki, przerażony planami córki. By zatrzymać dziewczynę, symuluje zawał.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pod opiekę doktora Wojciecha Jarosza trafia dwoje 22-latków, którzy są w sobie zakochani i planują lecieć razem do Stanów Zjednoczonych. Na oddział ratunkowy dociera ojciec pacjentki, przerażony planami córki. By powstrzymać dziewczynę, sprowadza do szpitala jej byłego narzeczonego. Kiedy nawet on nie jest w stanie pomóc, mężczyzna symuluje zawał. Doktor Piotr Wójtowicz przyjmuje na oddział poparzone rodzeństwo. Nastolatka opiekuje się młodszym bratem. Wyszła na chwilę z domu, a w tym czasie chłopak rozpalił kilkadziesiąt świeczek, zamierzając wywołać tragicznie zmarłego brata. Rodzice dzieci są pogrążeni w żałobie, nie radzą sobie ze stratą najstarszego syna.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także