Szpital (774)

Szpital

sezon 11 odc. 774

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Kobieta dostała reakcji alergicznej wywołanej przez gołębie. Źle się poczuła podczas wizyty na wsi, gdzie mieszkają przyszli teściowie jej syna. Teraz robi wszystko, by młodzi zrezygnowali ze ślubu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Doktor Wojciech Jarosz przyjmuje na oddział 50-letnią kobietę z silną reakcją alergiczną wywołaną przez gołębie. Źle się poczuła podczas wizyty na wsi, gdzie mieszkają przyszli teściowie jej syna. Nie wiedziała, skąd pochodzi dziewczyna. Teraz robi wszystko, by młodzi zrezygnowali ze ślubu. Na oddział ratunkowy docierają rodzice z półrocznym synkiem. Oboje mają po dziewiętnaście lat. Dziecko poprzedniego dnia zostało ochrzczone. Dziś wymiotowało i niemal straciło przytomność. Okazuje się, że matka nakarmiła chłopca piersią, zaś podczas uroczystości spożywała alkohol. Nie mogła znieść widoku partnera flirtującego z jej koleżanką. On czuje się znudzony domowymi obowiązkami.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także