×
Szpital (756)

Szpital

sezon 11 odc. 756

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Pacjentem Jarosza jest mężczyzna, który zemdlał na lotnisku po powrocie z Kanady. Upadając, zranił się w głowę. Lekarz odkrywa, że wypadek spowodowało odstawienie leków na tarczycę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 21 lipca
jutro
5:00 Metro TV (z napisami)
wtorek, 23 lipca
za 3 dni
1:45 Metro TV (z napisami)

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pacjentem doktora Wojciecha Jarosza jest 37-letni mężczyzna, który zemdlał na lotnisku po powrocie z Kanady. Upadając, zranił się w głowę. Lekarz odkrywa, że wypadek spowodowało odstawienie leków na tarczycę. Mężczyzna ma jeszcze jeden problem: podczas półrocznego kontraktu związał się z koleżanką z pracy. Kobieta wyznała mu miłość, licząc że dla niej zostawi rodzinę. Wkrótce żona pacjenta dowiaduje się o zdradzie. Doktor Michał Morawski przyjmuje 55-letnią opiekunkę do dzieci. Podopieczny podał jej leki na przeczyszczenie, ponieważ chciał, żeby kobieta się rozchorowała. Wówczas dziesięciolatkiem i jego siostrą zająłby się ojciec. Mężczyzna od śmierci żony zrzuca obowiązki na nianię. Sądzi, że nie poradzi sobie z wychowaniem dzieci. Pacjentka próbuje go przekonać, by poświęcał pociechom więcej czasu.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także