Szpital (753)

Szpital

sezon 11 odc. 753

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Pod opiekę doktora Jarosza trafia pilot z podejrzeniem zawału. Na oddziale towarzyszą mu dwie kochanki. Lekarze zajmują się też dwoma nastolatkami. Starszy zrzucił młodszego ze schodów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pod opiekę doktora Wojciecha Jarosza trafia pilot linii pasażerskich z podejrzeniem zawału. Na oddziale towarzyszą mu dwie kochanki, przyjeżdża tam również jego sąsiad z żoną, która kiedyś była w związku z pacjentem. Wyszła za mąż, ale wciąż kocha mężczyznę. Udaje ból brzucha, by zostać z nim sama. Tymczasem kochanki porzucają pilota, gdy dowiadują się, dlaczego trafił do szpitala. Lekarze zajmują się dwoma nastolatkami. Starszy z nich zrzucił młodszego ze schodów i zastraszył go. Chłopiec boi się łobuza, nie chce nikomu powiedzieć, co się stało. Dopiero pod wpływem matki wyznaje prawdę. Czternastolatek dowiaduje się o tym i łamie młodszemu koledze, żeby się zemścić. Chuligana broni jego siostra, wierząc, że jej brat nie chciał nikomu zrobić krzywdy.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także