Szpital
sezon 1 odc. 68
| Występują: | Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak |
|---|---|
| W skrócie: | Na SOR trafia 15-letnia Anita, która wypadła z okna. Być może chciała popełnić samobójstwo. W izbie przyjęć czeka Mikołaj Grygiel. Pracuje jako model. Ma spuchniętą twarz i szczękościsk. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.
W tym odcinku
Na SOR trafia 15-letnia Anita Zajączkowska, która wypadła z okna mieszkania. Dziewczyna prawdopodobnie chciała popełnić samobójstwo. Ma uszkodzoną nogę i bark. Pacjentką zajmuje się dr Dominika Gajda. W tym czasie w izbie przyjęć czeka na swoją kolejkę Mikołaj Grygiel. Pracujący jako model mężczyzna ma bardzo spuchniętą twarz i szczękościsk. Schorzenie pacjenta ma zdiagnozować dr Eryk Wajman. Podejrzewa on, że chłopak ma ropowicę dna jamy ustnej albo zapalenie przyzębia. Wychodzi na jaw, że Mikołaj w ogóle nie chodził do dentysty, bo panicznie się go boi.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Maciej Słota
jako ordynator Piotr Wójtowicz -
Krzysztof Wnuk
jako Michał Morawski -
Kaja Sosnowska
jako Dominika Gajda -
Radosław Osmalak
jako Eryk Wajman -
Tomasz Augustynowicz
jako Robert Szewczyk -
Sylwia Oksiuta
jako Anna Nowicka
Zobacz także
- Szpital (348) - serial paradokumentalny - dziś, 8 sierpnia 17:45
- Szpital (349) - serial paradokumentalny - dziś, 8 sierpnia 18:45
- Szpital (820) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 8 na 9 sierpnia 1:25
- Szpital (434) - serial paradokumentalny - niedziela, 9 sierpnia 6:30
- Szpital (435) - serial paradokumentalny - niedziela, 9 sierpnia 7:30
- Szpital (436) - serial paradokumentalny - niedziela, 9 sierpnia 8:30
- Szpital (437) - serial paradokumentalny - niedziela, 9 sierpnia 9:30
- Szpital (821) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 9 na 10 sierpnia 1:25
- Szpital (390) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 9 na 10 sierpnia 2:45
- Szpital (391) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 9 na 10 sierpnia 3:45 i 1 późniejsza emisja
