Szpital (562)

Szpital

sezon 8 odc. 562

serial paradokumentalny Polska 2016-2017   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Trzynastolatek powoduje wypadek samochodowy. Za kierownicą kazał mu usiąść pijany ojciec. Pod opiekę doktor Gajdy trafia 58-letnia kobieta, która jest przekonana, że umiera. Chce pogodzić się z córką.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie doktor Dominika Gajda zmierzy się z wyjątkowo trudnym przypadkiem medycznym - chorobą Kawasakiego, na którą cierpieć będzie ośmioletni chłopiec. Historia ta ukaże też poważne problemy rodzinne, gdy ojciec pacjenta podważy diagnozę i nie wyrazi zgody na leczenie.

W tym odcinku

Ojciec i 13-letni syn mieli wypadek samochodowy. Auto prowadził nastolatek, za kierownicą kazał mu usiąść pijany rodzic. Była żona pacjenta chce pozbawić go praw rodzicielskich. Jednak chłopak kocha ojca i nie podoba mu się, że matka próbuje ich rozdzielić. Zamierza oczernić kobietę, by zamieszkać z ojcem. Nie wie, że mężczyźnie nie zależy na synu. Pod opiekę doktor Dominiki Gajdy trafia 58-letnia kobieta z ostrym bólem brzucha i nudnościami. Pacjentka jest przekonana, że umiera. Pragnie więc pogodzić się z córką, która wyprowadziła się z domu, gdy miała 18 lat, i zerwała kontakty z rodzicami. Nie potrafiła bowiem powiedzieć rodzicom, że jest lesbijką, o czym jej matka nie wie. Wkrótce dziewczyna zjawia się w szpitalu i przedstawia pacjentce swoją partnerkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także