Szpital (556)

Szpital

sezon 8 odc. 556

serial paradokumentalny Polska 2016-2017   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Na oddziale przebywa roczny chłopiec zarażony ospą. Wychowuje go babcia, która uważa, że synowa nie radzi sobie z opieką malucha. Pomocy lekarskiej wymaga również mężczyzna z podejrzeniem zawału.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie doktor Dominika Gajda zmierzy się z wyjątkowo trudnym przypadkiem medycznym - chorobą Kawasakiego, na którą cierpieć będzie ośmioletni chłopiec. Historia ta ukaże też poważne problemy rodzinne, gdy ojciec pacjenta podważy diagnozę i nie wyrazi zgody na leczenie.

W tym odcinku

Na oddziale przebywa roczny chłopiec zarażony ospą. Dziecko wychowuje babcia, która uważa, że matka malucha nie radzi sobie z opieką. Dziewczyna jest zależna od teściowej, zgadza się z nią we wszystkim. Syn kobiety próbuje przekonać żonę do przeprowadzki. Chce zacząć samodzielne życie. Pacjentem szpitala jest starszy mężczyzna z podejrzeniem zawału. Pacjent boi się, że umrze. Próbuje jak najszybciej przekazać pierścionek - rodzinną pamiątkę - najstarszemu wnukowi, by mógł on oświadczyć się partnerce. Tymczasem chłopak zamierza sprzedać cenną biżuterię, a pieniądze wydać na imprezy. Okłamuje dziadka w sprawie ożenku i przedstawia mu fałszywą narzeczoną. Jednak pacjent domyśla się prawdy.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także