Szpital (49)

Szpital

sezon 1 odc. 49

3.6/10
serial paradokumentalny Polska 2013   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Dr Eryk Wajman zajmuje się chłopakiem, który wymiotuje i skarży się na bóle w plecach i w klatce piersiowej. Dr Anna Nowicka diagnozuje u swego pacjenta zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dr Eryk Wajman zajmuje się chłopakiem, który wymiotuje i skarży się na bóle plecach i w klatce piersiowej. Karetkę wezwał jego przyjaciel. Badania wykazują, że pacjent ma pęknięty przełyk. Wkrótce wychodzi na jaw, że koledzy okradli w nocy sklep monopolowy. W tym czasie przerażona kobieta przywozi do szpitala swojego męża, który od dwóch dni ma wysoką gorączkę, majaczy i kaszle. Dr Anna Nowicka diagnozuje u pacjenta zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, które prawdopodobnie jest powikłaniem po nieleczonym zapaleniu płuc.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także