x
Szpital (483)

Szpital

sezon 4 odc. 483

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Karetka przywozi 22-letniego Tomasza. Chłopak zjadł leczo z papryczkami chili, przez które dostał wysypki i zaczął się dusić. Nie wiedział, że jest na nie uczulony. Pacjentem zajmuje się Morawski.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Karetka przywozi 22-letniego Tomasza. Chłopak zjadł ostre leczo z papryczkami chili, przez które dostał wysypki i zaczął się dusić. Nie wiedział, że jest na nie uczulony. Pacjentem zajmuje się doktor Michał Morawski. Tomaszowi towarzyszy siostra oraz partnerka. Są razem od kilku miesięcy, ale 20-letnia dziewczyna go nie kocha. Chce wyjść za pacjenta, ponieważ jest bogaty. Na oddział trafia 40-letnia Dorota. Kobieta godzinę wcześniej zasłabła na ulicy, teraz skarży się na bóle brzucha i nudności. Pacjentkę przyjmuje doktor Dominika Gajda. Dorota przyszła do szpitala razem z nastoletnią córką oraz jej partnerem. Od kilku miesięcy sypia z 18-letnim chłopakiem, o czym nie wie jej rodzina. Zakochana w nastolatku kobieta chce wychowywać z nim dziecko.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także