x
Szpital (472)

Szpital

sezon 4 odc. 472

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Na SOR trafia mężczyzna, który pod wpływem alkoholu uległ wypadkowi. Świętował narodziny syna. Pomocy lekarskiej potrzebują też dziewczyny poturbowane podczas wyprzedaży w galerii handlowej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Doktor Piotr Wójtowicz zajmuje się 25-letnim Radosławem. Mężczyzna, mimo obietnicy, którą złożył żonie, pił przez ostatnie kilka dni, gdyż świętował narodziny syna. Będąc pod wpływem alkoholu, przewrócił się na szkło i trafił do szpitala. W tej samej placówce, na oddziale położniczym, leży jego żona z dzieckiem. Matka pacjenta boi się, że kiedy jej synowa pozna prawdę, porzuci męża. Okłamuje więc kobietę, że Radosław został porwany i dlatego nie było go przy narodzinach syna. Pod opiekę doktora Eryka Wajmana trafiają dwie koleżanki, poturbowane podczas wyprzedaży w galerii handlowej. Jedna z pacjentek ma kłopoty ze stopą, druga - uszkodzony nadgarstek. Dziewczyny są załamane, ponieważ przez ten wypadek nie mogą iść na zakupy.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także