Szpital (435)

Szpital

sezon 4 odc. 435

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 7 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Pacjentem Wajmana jest 52-latek żyjący w lesie. Chory psychicznie mężczyzna uważa, że świat zmierza ku zagładzie, a szansę na ocalenie mają tylko osoby, które uciekną od cywilizacji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pacjentem doktora Eryka Wajmana jest 52-latek żyjący w lesie. Chory psychicznie mężczyzna uważa, że świat zmierza ku zagładzie, a szansę na ocalenie mają tylko osoby, które uciekną od cywilizacji. Pacjent zranił się w nogę, ale odmawia leczenia medycznego. W szpitalu zjawia się córka mężczyzny i próbuje namówić go, by wrócił do rodziny. Karetka przywozi 13-letniego Marka, który miał wypadek podczas zabawy w zorbing. Razem z przybranym bratem i jego kolegami toczyli się z pagórka w nadmuchiwanej kuli. Przybrany brat nie znosi Marka, więc zepchnął go z bardzo stromego zbocza. Kula pękła, chłopiec wypadł z niej i stracił przytomność. Pacjentem zajmuje się doktor Robert Szewczyk.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także