Szpital (394)

Szpital

sezon 4 odc. 394

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Nastoletni Damian skoczył z dachu kamienicy na własnoręcznie przygotowanym bungee. Odniósł poważne obrażenia. Tomasz przywodzi do szpitala swoją pobitą dziewczynę. Nie wie, że jest ona prostytutką.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Karetka przywozi na oddział 13-letniego Damiana. Chłopak skoczył z dachu kamienicy na własnoręcznie przygotowanym bungee. Kiedy spadał, uderzył z ogromną siłą o budynek. Poważnie rannym pacjentem zajmuje się doktor Dominika Gajda. Chłopak chciał zaimponować koledze, którego traktuje jak brata. Matka pacjenta założyła nową rodzinę i straciła zainteresowanie synem. 27-letni Tomasz przywodzi do szpitala swoją dziewczynę, 25-letnią Annę. Mężczyzna znalazł mocno pobitą partnerkę w jej mieszkaniu. Anna ukrywa przed nim fakt, że jest prostytutką.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także