Szpital (316)

Szpital

sezon 4 odc. 316

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Na SOR przychodzi 18-letni Szymon, który podczas spotkania z kolegą nagle poczuł się bardzo źle. Karetka pogotowia przywozi też 40-letnią Danutę, ofiarę wypadku drogowego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na SOR przychodzi 18-letni Szymon, który podczas spotkania z kolegą nagle poczuł się bardzo źle. Zajmuje się nim doktor Anna Nowicka, która wykrywa u niego anemię. Wkrótce do szpitala przybywa samotnie wychowująca chłopaka nadopiekuńcza matka. Ku jej zaskoczeniu pojawia się tu także jego ojciec, z którym nastolatek bez jej wiedzy utrzymywał serdeczne relacje. Karetka przywozi 40-letnią Danutę, która została potrącona przez samochód prowadzony przez pijanego kierowcę. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku. Ranna pacjentka martwi się tym, że jej dzieci były świadkami zdarzenia. Zajmuje się nią doktor Piotr Wójtowicz.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także