×
Szpital (304)

Szpital

sezon 4 odc. 304

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Na SOR trafia pijana szesnastolatka. Ma poparzone oko i rozbitą głowę. Pogotowie przywozi też do szpitala 40-letnią Martę. Kobieta cierpi z powodu powikłań po nieprawidłowo przeprowadzonej aborcji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na izbę przyjęć prosto z imprezy trafia 16-letnia Kaja. Dziewczyna ma poparzone oko. Pacjentka rozbiła też głowę, kiedy pijana upadła na podłogę. Bada ją ordynator oddziału, dr Piotr Wójtowicz. Pogotowie przywozi do szpitala 40-letnią Martę. Kobieta usunęła dzień wcześniej ciążę, ale zabieg został wykonany nieprawidłowo. W efekcie kobieta dostała krwotoku i na chwilę straciła przytomność. Nie chcąc się przyznać do zabiegu, Marta okłamała ratowników. Powiedziała im, że spadła ze schodów. Zajmuje się nią dr Dominika Gajda.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także