Szpital (270)

Szpital

sezon 3 odc. 270

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Bezdomny przywozi na oddział swojego kolegę, który kilkanaście minut wcześniej stracił przytomność na ulicy i rozbił sobie głowę. Okazuje się, że mężczyzna cierpi na amnezję.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Bezdomny mężczyzna przywozi na oddział swojego kolegę, który kilkanaście minut wcześniej stracił przytomność na ulicy i rozbił sobie głowę. Pacjenta przyjmuje dr Michał Morawski. Okazuje się, że mężczyzna w wyniku ciężkiego pobicia stracił pamięć. Lekarz musi zawiadomić policję. Do szpitala dociera rodzina mężczyzny. Pacjent nie pamięta, że syn, którego wychowywał nie jest jego dzieckiem. Dr Dominika Gajda zajmuje się 15-letnią Mają Seredyńską. Dziewczynę bardzo boli brzuch i ciągle wymiotuje. Pacjentka wstrzyknęła sobie lek dziadka na cukrzycę, bo wmówiła sobie, że jest gruba i próbowała się odchudzić.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także