Szpital (269)

Szpital

sezon 3 odc. 269

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Na oddział trafia poparzony nastolatek, którego z pożaru ocalił brat. Chłopcy podpalili konkurencyjną hurtownię odzieżową. Pacjentką szpitala jest też kobieta. W nocy połknęła ona swój ząb.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pogotowie przywozi na oddział ciężko poparzonego 14-letniego Jacka Okonia, którego z pożaru uratował starszy brat. Chłopcy za namową wujka podpalili konkurencyjną hurtownię odzieżową. Nastolatkiem zajmuje się dr Piotr Wójtowicz. Wkrótce na odział przybywają policjanci. Pacjentką szpitala jest także 40-latka, która w nocy przypadkowo połknęła swój ząb. Kobiecie towarzyszy jej 26-letni chłopak, przed którym ukrywa swój prawdziwy wiek. Okazuje się, że zmusza syna, żeby udawał jej brata. Chłopak w końcu postanawia powiedzieć wszystkim prawdę. Zszokowany partner odchodzi od ukochanej.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także