Szpital (268)

Szpital

sezon 3 odc. 268

serial paradokumentalny Polska 2014   od 7 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Pewien mężczyzna przynosi do szpitala na rękach 8-letnią córkę, która zatruła się resztkami jedzenia pochodzącymi ze śmietnika. Okazuje się, że rodzice dziewczynki są freeganami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pewien mężczyzna przynosi do szpitala na rękach 8-letnią córkę, która zatruła się resztkami jedzenia ze śmietnika. Małą pacjentką zajmuje się dr Dominika Gajda. Okazuje się, że rodzice dziewczynki są freeganami. Dziecko od dawna było żywione znalezionymi resztkami. Rodzicom zostają ograniczone prawa rodzicielskie. Pogotowie przywozi również na oddział młodego mężczyznę, który w wyniku skoku do wody uszkodził sobie kręgosłup. Pacjenta dobrze zna dr Piotr Wójtowicz, który przyjaźni się z jego matką od wielu lat. W szpitalu pojawia się żona, która wyszła za mężczyznę tylko dla pieniędzy.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także