Szpital
sezon 1 odc. 25
Występują: | Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak |
---|---|
W skrócie: | Karetka pogotowia przywozi do szpitala kobietę, która zasłabła na przystanku autobusowym. Ma krwotok wewnętrzny. Zostaje przywieziony nauczyciel, który uderzył ucznia i stracił przytomność. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.
W tym odcinku
Karetka pogotowia przywozi do szpitala kobietę, która zasłabła na przystanku autobusowym. Skarży się ona na ból brzucha. Bardzo się boi, gdyż jest w ciąży. W trakcie badania dr Michał Morawski i dr Dominika Gajda odkrywają krwotok wewnętrzny. Konieczna jest natychmiastowa operacja, podczas której wychodzi na jaw, że ciąża jest pozamaciczna. W międzyczasie do szpitala zostaje przywieziony nauczyciel, który w trakcie kłótni uderzył ucznia i stracił przytomność. Zajmuje się nim dr Eryk Wajman. Pacjent został ugryziony przez kleszcza. Zachodzi podejrzenie, że ma boreliozę.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Maciej Słota
jako ordynator Piotr Wójtowicz -
Krzysztof Wnuk
jako Michał Morawski -
Kaja Sosnowska
jako Dominika Gajda -
Radosław Osmalak
jako Eryk Wajman -
Tomasz Augustynowicz
jako Robert Szewczyk -
Sylwia Oksiuta
jako Anna Nowicka
Zobacz także
- Szpital (243) - serial paradokumentalny - dziś, 9 sierpnia 15:45
- Szpital (244) - serial paradokumentalny - dziś, 9 sierpnia 16:45
- Szpital (245) - serial paradokumentalny - dziś, 9 sierpnia 17:45
- Szpital (246) - serial paradokumentalny - dziś, 9 sierpnia 18:45
- Szpital (909) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 9 na 10 sierpnia 2:35
- Szpital (910) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 9 na 10 sierpnia 3:35
- Szpital (860) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 9 na 10 sierpnia 5:00
- Szpital (370) - serial paradokumentalny - niedziela, 10 sierpnia 6:10
- Szpital (371) - serial paradokumentalny - niedziela, 10 sierpnia 7:10
- Szpital (374) - serial paradokumentalny - niedziela, 10 sierpnia 8:10