x
Szpital (236)

Szpital

sezon 3 odc. 236

serial paradokumentalny Polska 2014   od 7 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:19-letnia Justyna ma ranę na twarzy wzdłuż prawej części czoła i policzka. Spadło na nią żelazko, wyrzucone z pierwszego piętra przez dzieci. Pacjentkę przyjmuje dr Eryk Wajman.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pogotowie przywozi do szpitala 19-letnią Justynę, która ma ranę na twarzy wzdłuż prawej części czoła i policzka. Na dziewczynę spadło żelazko, wyrzucone z pierwszego piętra przez bawiące się dzieci. Pacjentka po uderzeniu straciła przytomność, a teraz ma zawroty głowy i wymiotuje. Przyjmuje ją dr Eryk Wajman. Do szpitala przychodzi 30-letnia Marta, która odczuwa bardzo silne dolegliwości bólowe w klatce piersiowej. Kobieta ma problemy z sercem, a kilka miesięcy temu przeszła zapalenia wsierdzia. Pacjentką zajmuje się dr Dominika Gajda.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także