x
Szpital (228)

Szpital

sezon 2 odc. 228

serial paradokumentalny Polska 2014   od 7 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Ratownicy przywożą 38-letnią kobietę, która błąkała się przy przystanku autobusowym. Zajmują się też 60-letnim Jerzym, który mimo zakazu lekarzy zdecydował się skorzystać z sauny i zasłabł.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Ratownicy przywożą 38-letnią kobietę, która błąkała się samotnie przy przystanku autobusowym. Pogotowie zajmuje się też 60-letnim Jerzym Sobczakiem. Mężczyzna rok temu owdowiał i wkrótce potem przeszedł zawał serca. Mimo zakazu lekarzy, zdecydował się skorzystać z sauny i podczas wizyty zasłabł. Pacjentka Michała Morawskiego zachowuje się dziwnie i niczego nie pamięta. Policja znalazła u kobiety dokumenty i zawiadomiła jej rodzinę. Poszkodowana przypomina sobie, że kilka tygodni temu odeszła od męża. Na oddział przyjeżdżają dzieci, a także nowy partner kobiety. Wszyscy są na siebie wściekli. Mężczyzna, który zasłabł w saunie, w tajemnicy przed bliskimi, wziął ślub ze swoją sekretarką. Wkrótce prawda o zamiarach nowej żony pacjenta wychodzi na jaw.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także