Szpital (205)

Szpital

sezon 2 odc. 205

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Pacjentem dr. Wójtowicza jest 42-letni Jacek Żarek. Mężczyzna przez przypadek został porażony paralizatorem przez żonę. Do szpitala trafia także 16-letnia Lena. Nastolatka ma napady agresji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pacjentem doktora Piotra Wójtowicza jest 42-letni Jacek Żarek. Mężczyzna przez przypadek został porażony paralizatorem przez żonę, kiedy niespodziewanie wrócił w nocy do domu. Do szpitala trafia także 16-letnia Lena. Nastolatka jest pobudzona, ma halucynacje i napady agresji. Dr Robert Szewczyk zleca przypięcie pacjentki pasami do łóżka, żeby móc ją zbadać.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także