x
Szpital (202)

Szpital

sezon 2 odc. 202

serial paradokumentalny Polska 2014   od 7 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Dr Morawski przyjmuje 26-letnią Katarzynę. Okazuje się, że dwa dni wcześniej kobieta poddała się aborcji. Zrobiła to, by ukryć przed narzeczonym romans z kolegą, z którym zaszła w ciążę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dr Michał Morawski przyjmuje 26-letnią Katarzynę, którą bardzo boli brzuch. Okazuje się, że dwa dni wcześniej kobieta poddała się aborcji. Zrobiła to, by ukryć przed narzeczonym swój romans z kolegą z pracy, z którym to zaszła w ciążę. Do szpitala trafia także para przyjaciół, 10-letnia Kinga i jej rówieśnik Jasiek. Dzieci poszły na wagary i bawiły się w opuszczonej ruderze. Gdy skoczyły z dachu w zaspę śniegu, Jasiek skręcił staw skokowy, a Kindze wbił się w bark odłamek szkła. Dziećmi zajmuje się dr Piotr Wójtowicz.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także