×
Szpital (194)

Szpital

sezon 2 odc. 194

serial paradokumentalny Polska 2014   od 7 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Do szpitala trafia 24-letni barman, który podczas popisowej sztuczki plucia ogniem zachłysnął się łatwopalnym płynem. Karetka pogotowia przywozi też na SOR poparzonego spawacza.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Do szpitala trafia 24-letni barman, który dostał w pracy silnego ataku duszności. Przywiozła go koleżanka, z którą od pewnego czasu się spotyka. Kobieta nie wie, że nie jest jedyną w jego życiu. Pacjenta przyjmuje Anna Nowicka. Okazuje się, że podczas popisowej sztuczki plucia ogniem, barman zachłysnął się łatwopalnym płynem i w jego płucu wytworzył się ropień. Tymczasem karetka pogotowia przywozi do szpitala Ryszarda Mazurka, który został dotkliwie poparzony. Mężczyzna pracuje jako spawacz i podczas naprawiania torów tramwajowych przypadkowo doprowadził do wybuchu gazów spawalniczych. Eryk Wajman diagnozuje u niego gorączkę cynkową.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także