Szpital (175)

Szpital

sezon 2 odc. 175

serial paradokumentalny Polska 2014   od 7 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Na SOR trafia dwudziestolatka, która źle się poczuła po zjedzeniu ostrej potrawy. W międzyczasie pogotowie przywozi właścicielkę restauracji. Lekarz podejrzewa u niej chorobę wrzodową.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na SOR trafia dwudziestolatka, która nagle źle się poczuła po zapoznawczym obiedzie u matki narzeczonego. Jedno z dań było bardzo ostre, ale dziewczyna zjadła je, nie chcąc sprawić przykrości przyszłej teściowej. Pacjentkę przyjmuje dr Robert Szewczyk. Wychodzi na jaw, że siostra narzeczonego kobiety dosypała do jej potrawy papryczkę jalapeno. W międzyczasie pogotowie przywozi do szpitala 34-letnią Małgorzatę Zając, właścicielkę restauracji. Przyjmuje ją dr Eryk Wajman. Pacjentka jest prześladowana przez bandytów, którzy wymuszają od niej haracze. Lekarz podejrzewa u niej chorobę wrzodową.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także