Szpital (168)

Szpital

sezon 2 odc. 168

3.6/10
serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Na SOR trafia mężczyzna, który ma drgawki. Dr Robert Szewczyk stwierdza zagrażającą życiu hipoglikemię, czyli obniżony poziom cukru we krwi. W szpitalu pojawiają się żona i matka pacjenta.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na SOR trafia 35-letni mężczyzna, który ma drgawki. Dr Robert Szewczyk stwierdza zagrażającą życiu hipoglikemię, czyli mocno obniżony poziom cukru we krwi. W szpitalu pojawiają się żona i matka pacjenta. Kobiety są ze sobą skłócone. Żona tylko udaje zmartwioną. Wychodzi na jaw, że chciała zabić swojego męża. Nocą wstrzykiwała mu insulinę. Tymczasem do szpitala przychodzi 23-letni Marek, który ma poważnie zranioną prawą rękę. Mężczyzna pobił się ze swoim starszym bratem, który znęcał się nad swoją ciężarną żoną. Szwagier stanął w jej obronie. Przyjmuje go dr Dominika Gajda.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także