Szpital (167)

Szpital

sezon 2 odc. 167

3.6/10
serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Rodzina Celińskich wróciła z Egiptu. Młodsza córka małżeństwa ma dolegliwości układu pokarmowego. Wajman diagnozuje zatrucie. Karetka przywozi Adama, który żyje ze zbierania złomu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na SOR dociera rodzina Celińskich, która właśnie wróciła z wakacji w Egipcie. Młodsza córka małżeństwa ma poważne dolegliwości układu pokarmowego. Dr Eryk Wajman diagnozuje u niej tzw. zemstę faraona, czyli typowe dla egzotycznych krajów zatrucie pokarmowe. W międzyczasie karetka przywozi 36-letniego Adama, który żyje ze zbierania złomu. Przeciął rękę kawałkiem znalezionej blachy. W zaniedbaną ranę wdało się zakażenie. Pacjenta przyjmuje dr Piotr Wójtowicz.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także