Szpital (165)

Szpital

sezon 2 odc. 165

3.6/10
serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Mężczyzna przywozi na SOR pijaną 15-letnią córkę. Młodą pacjentką zajmuje się dr Michał Morawski. Dziewczynę porzucił ukochany. Do szpitala trafia także ranny właściciel kantoru.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Mężczyzna przywozi na SOR swoją 15-letnią córkę, która upiła się na szkolnej dyskotece. Obwinia jej koleżanki o to, że namówiły ją do picia. Pacjentką zajmuje się dr Michał Morawski. Wychodzi na jaw, że dziewczyna pije od kilku dni, bo porzucił ją chłopak. Pogotowie przywozi właściciela kantoru, który ma rany klatki piersiowej i brzucha. Napadnięty mężczyzna został postrzelony, gdy rozpoznał jednego z napastników. Pacjentem zajmuje się dr Piotr Wójtowicz, który natychmiast musi go zoperować. Chwilę później w szpitalu pojawia się 20-letni bandyta, który został postrzelony w nogę podczas policyjnej obławy.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także