Szpital (157)

Szpital

sezon 2 odc. 157

3.4/10
serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Na SOR trafiają dzieci z gorączkę i dolegliwościami żołądkowymi. Pacjentami zajmuje się dr Nowicka. Karetka przywozi kobietę, która zasłabła. Okazuje się, że jest nosicielką HIV.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na SOR trafia dwójka dzieci, które od kilku godzin mają wysoką gorączkę i dolegliwości żołądkowe. Małymi pacjentami zajmuje się dr Anna Nowicka. Gdy do szpitala zgłasza się kolejna matka z chorym dzieckiem, wychodzi na jaw, że maluchy brały udział w tzw. ospa party, które zorganizowała jedna z matek. Na przyjęcie zaprosiła chłopca chorego na ospę, by inne dzieci mogły się od niego zarazić. Karetka pogotowia przywozi kobietę, która zasłabła podczas przymierzania sukni ślubnej. Chorą przyjmuje dr Piotr Wójtowicz. Okazuje się, że pacjentka jest nosicielką wirusa HIV.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także