Szkoła (47)

Szkoła (47)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:14-letnia Beata zakochuje się w nauczycielu języka francuskiego. By być blisko ukochanego, dziewczyna zapisuje się na dodatkowe zajęcia. Jest zazdrosna o nową uczennicę i ją obraża.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

14-letnia Beata jest zakochana w nauczycielu języka francuskiego. Nastolatka zapisuje swoje miłosne wyznania w zeszycie, którego pilnie strzeże. By być blisko ukochanego, dziewczyna zapisuje się na kółko francuskiego i chce wziąć udział w olimpiadzie. Kiedy na zajęciach pojawia się nowa uczennica, Beata jest zazdrosna i nie szczędzi dziewczynie obraźliwych uwag. Po szkolnej wycieczce Zbigniew Małek zwołuje zebranie rodziców. Okazuje się, że podczas wyjazdu ktoś zdemolował schronisko młodzieżowe, a klasa nie chce wskazać winnego. W takiej sytuacji solidarnie wszyscy muszą pokryć koszt naprawy. Paweł postanawia zdradzić, kto dokonał zniszczeń. Winowajcy zastraszają go na różne sposoby.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także