Szkoła (255)

Szkoła (255)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Rafał jest zakochany w Magdzie. Nastolatka prosi go, by zbierał kompromitujące informacje o innych uczniach i robił im ośmieszające zdjęcia. Chłopak decyduje się jej pomóc, ale szybko tego żałuje.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealista Rafał jest zakochany w Magdzie, której inni uczniowie nie lubią. Nastolatka prosi go, by zbierał dla niej kompromitujące informacje o innych uczniach i robił im ośmieszające zdjęcia. Chłopak, mimo wyrzutów sumienia, decyduje się pomóc ukochanej. Dopiero gdy odkrywa, że Magda zamierza nakręcić film pornograficzny, a potem szantażować nim kolegów, zaczyna mieć poważne wątpliwości. Marta i Olek są zgodną, kochającą się parą. Popadają jednak w konflikty dotyczące jedzenia, ponieważ dziewczyna jest wegetarianką, a jej partner uwielbia tłuste potrawy oraz słodycze. Olek zamierza zorganizować szkolną manifestację przeciwko wycofaniu ze szkolnych sklepików niezdrowej żywności. Marta próbuje go od tego odwieść.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także