Szkoła (221)

Szkoła (221)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Licealista Konrad od wypadku jest niepełnosprawny. Odrzuca pomoc dziewczyny i kolegów ze szkoły. Krystian i Marcin stają się obiektem kpin w klasie. By nastraszyć prześladowców, udają satanistów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealista Konrad od czasu wypadku samochodowego jeździ na wózku. Nastolatek wciąż nie pogodził się ze swoją niepełnosprawnością. Odmawia powrotu do szkoły. Nie chce, żeby jego dziewczyna i koledzy się nad nim litowali. Wściekły chłopak nie przyjmuje żadnej pomocy od Roksany oraz najlepszego przyjaciela. Dwaj uczniowie liceum, Krystian i Marcin, trzymają się na uboczu. Od jakiegoś czasu nastolatkowie pozostają obiektem żartów klasowego lidera, Alana, i pozostałych kolegów. Krystian i Marcin postanawiają ich nastraszyć, w tym celu zostają satanistami. Udają, że odprawiają rytuały. W opuszczonej fabryce dochodzi do wypadku.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także