Szkoła (219)

Szkoła (219)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Marzena ma już dosyć zalotów Krzyśka. Licealista jest wobec niej nachalny. Za namową przyjaciółki uczennica postanawia udawać, że chodzi z Kubą. Wściekły Krzysiek napada na chłopaka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka, Marzena, ma już dosyć zalotów Krzyśka Markowskiego. Licealista jest wobec niej nachalny i agresywny. Za namową przyjaciółki, uczennica postanawia udawać, że chodzi z Kubą Kaczmarczykiem. Wściekły Krzysiek napada na Kubę. Chcąc uwolnić się od natarczywych zalotów, Marzena próbuje skompromitować Krzysztofa. Uczeń gimnazjum, Dawid, wstydzi się swojego ojca, który niedawno przeszedł na emeryturę. Okłamuje kolegów, że jego ojciec jest oficerem GROM-u i wynajmuje obcego mężczyznę, by udawał rodzica. Nieznajomy okrada Barbarę Gruszkę. Grozi Dawidowi, że jeśli 13-latek nie zdobędzie dla niego tysiąca złotych, wyzna wszystkim prawdę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także