Szkoła (206)

Szkoła (206)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Kaja uważa swojego rówieśnika, Mateusza, za niezbyt inteligentnego. Nauczyciel francuskiego dobiera ich w parę - mają pracować razem nad referatem. Niespodziewanie dziewczyna zakochuje się w nim.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 3 kwietnia
za 5 dni
7:00 TVN Fabuła

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Kaja Jarosik uważa swojego kolegę, Mateusza Adamskiego, za mało inteligentnego. Nauczyciel francuskiego dobiera ich w parę - mają pracować razem nad referatem. Dziewczyna sądzi, że nastolatek będzie chciał ją wykorzystać i to ona wykona całą pracę. Jednak Kai udaje się zmusić Mateusza do współpracy, a niebawem zakochuje się w nim w wzajemnością. O ich związek zazdrosna jest koleżanka. Próbuje skłócić parę, wysyłając Kai nagranie, z którego wynika, że ukochany z niej kpi. Gimnazjaliście Oskarowi podoba się uczennica z tej samej klasy, Justyna. Jednak ona nie zwraca na niego uwagi. Gdy do klasy dołącza nastolatek wietnamskiego pochodzenia, Justyna od razu się z nim zaprzyjaźnia. Zazdrosny Oskar robi wszystko, by ośmieszyć ucznia.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także