Szkoła (160)

Szkoła (160)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Iwona i Matylda są zakochane w tym samym chłopaku. Jemu podoba się pierwsza z nich. Matylda chce upokorzyć rywalkę. Gimnazjalista Mateusz boi się dentysty. Postanawia sam wyleczyć bolący ząb.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealistki, Iwona i Matylda, są zakochane w tym samym chłopaku, nowym uczniu z ich klasy, Kamilu. Dziewczyny rywalizują o jego względy. Kamilowi podoba się Iwona, która prowadzi wideobloga kulinarnego. Matylda zamierza walczyć o chłopaka. Chce upokorzyć rywalkę. Gimnazjalista Mateusz panicznie boi się dentysty. Nastolatek wstydzi się swojej fobii. Nie chce, żeby ktokolwiek o niej wiedział, a zwłaszcza dziewczyna, która mu się podoba. Aby uniknąć wizyty u stomatologa, Mateusz chce sam wyleczyć bolący ząb.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także