×
Stawka większa niż życie: Poszukiwany gruppenführer Wolf (18-ost.)

Stawka większa niż życie

sezon 1 odc. 18-ost.: Poszukiwany gruppenführer Wolf

serial wojenny Polska 1968   od 7 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Józef Duriasz, Wieńczysław Gliński, Wiktor Grotowicz
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:W ostatnich dniach wojny, Rosjanie i alianci rozpoczynają poszukiwania zbrodniarza wojennego, Wolfa. Okazuje się, że to pseudonim - skrót nazwisk czterech niemieckich oficerów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 29 czerwca
za 4 dni
4:00 TVP HD (z napisami)

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

W ostatnich dniach wojny Rosjanie i alianci rozpoczynają poszukiwania zbrodniarza wojennego, Wolfa. Chcąc go odnaleźć, Kloss jako niemiecki oficer dostaje się do obozu jenieckiego, gdzie prawdopodobnie przebywa poszukiwany. Jedynymi osobami, które widziały nieuchwytnego Wolfa, są czterej jego podwładni - Ohlers, Fahrenwirst, Wehrnitz i Lubow. Kloss próbuje zdobyć ich zaufanie i w ten sposób dotrzeć do zbrodniarza. Proponuje im wspólną ucieczkę, ale zostaje zdemaskowany przez Brunnera, który również przebywa w obozie. Klossowi w ostatniej chwili udaje się uciec. Wcześniej jednak rozwiązuje tajemnicę nieuchwytnego Wolfa. Wraca w polskim mundurze i jako członek oficjalnej delegacji żąda wydania zbrodniarza.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)