x
Stawka większa niż życie: Oblężenie (15/18)

Stawka większa niż życie

sezon 1 odc. 15/18: Oblężenie

serial wojenny Polska 1967   od 7 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Halina Kossobudzka, Lucyna Suchecka, Jolanta Zykun
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:Rok 1945. Wojska polskie i radzieckie zbliżają się do Tolbergu. Trwają przygotowania do ewakuacji fabryki produkującej pociski V2. Kloss ma zatrzymać kierującego zakładami profesora Glassa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 29 czerwca
za 14 dni
0:40 TVP HD (z napisami)

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Rok 1945. Do Tolbergu zbliżają się wojska polskie i radzieckie. W mieście trwają przygotowania do ewakuacji fabryki profesora Glassa, w której produkowane są pociski V-2. Akcją kieruje Brunner. Po jej zakończeniu zamierza on zabić pracujących w zakładzie robotników. Hans Kloss otrzymuje od centrali rozkaz zatrzymania Glassa w mieście. Pracownicy fabryki stawiają opór i rozpoczynają walkę. Agent J-23 podejmuje z nimi współpracę. O przygotowywanej akcji dowiaduje się też Brunner, który zastawia pułapkę. Kloss zostaje zdemaskowany.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)