Stawka większa niż życie
sezon 1 odc. 11: Akcja "Liść dębu"
| Występują: | Stanisław Mikulski, Janusz Paluszkiewicz, Emil Karewicz, Stanisław Jasiukiewicz |
|---|---|
| Reżyseria: | Janusz Morgenstern |
| W skrócie: | J-23 próbuje pomóc partyzantom w przejęciu mostu po odwrocie wojsk niemieckich. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| sobota, 22 listopada wczoraj |
17:15 | Zoom TV |
Opis
II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.
W tym odcinku
Rok 1945. Hans Kloss jest adiutantem generała Fistera. Na jego rozkaz ma dopilnować wysadzenia mostu po przejściu wycofujących się wojsk niemieckich. J-23 nawiązuje kontakt z miejscowym ruchem oporu. Polacy planują akcję "Liść dębu", której celem jest przejęcie mostu przed jego zniszczeniem przez Niemców. Oddział spadochroniarzy ma wylądować w lesie na tyłach armii niemieckiej. Kloss w ostatniej chwili dowiaduje się jednak, że stacjonują tam oddziały wroga. Musi jak najszybciej powiadomić o tym centralę i odwołać akcję. Radiostacja znajduje się w miasteczku odległym o 15 kilometrów. Kiedy dwójce młodych kurierów nie udaje się przekazać tej informacji, Kloss postanawia sam pomóc żołnierzom.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Stanisław Mikulski
jako Hans Kloss -
Janusz Paluszkiewicz
jako Tomala -
Emil Karewicz
jako Hermann Brunner -
Stanisław Jasiukiewicz
jako generał Pfister -
August Kowalczyk
-
Andrzej Krasicki
jako sturmbahnnuhrer Knoch -
Teresa Kamińska
jako Simone -
Tadeusz Jurasz
jako podwładny sturmbannfuhrera Knocha -
Stefan Szramel
jako dowódca oddziału polskich spadochroniarzy -
Leszek Piskorz
jako Polak -
Marian Dziędziel
jako Polak -
Barbara Burska
jako Janka -
Leopold Rene Nowak
jako podoficer meldujący o zabójstwie Knocha
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Janusz Morgenstern
reżyseria
Zobacz także
- Stawka większa niż życie: Zdrada (12/18) - serial wojenny - wczoraj, 22 listopada 22:25 i 1 późniejsza emisja
- Stawka większa niż życie: Akcja "Liść dębu" (16/18) - serial wojenny - dziś, 23 listopada 6:10 i 1 późniejsza emisja
- Stawka większa niż życie: Spotkanie (17/18) - serial wojenny - dziś, 23 listopada 7:20 i 2 późniejsze emisje
- Stawka większa niż życie: Ostatnia szansa (5) - serial wojenny - dziś, 23 listopada 7:45 i 1 późniejsza emisja
- Stawka większa niż życie: Podwójny nelson (6) - serial wojenny - dziś, 23 listopada 8:50 i 1 późniejsza emisja
- Stawka większa niż życie: Spotkanie (12) - serial wojenny - dziś, 23 listopada 15:00 i 1 późniejsza emisja
- Stawka większa niż życie: Oblężenie (15/18) - serial wojenny - poniedziałek, 24 listopada 13:15
- Stawka większa niż życie: Poszukiwany gruppenführer Wolf (18-ost.) - serial wojenny - czwartek, 27 listopada 13:15 i 2 późniejsze emisje
- Stawka większa niż życie: Bez instrukcji (13/18) - serial wojenny - sobota, 29 listopada 22:10 i 1 późniejsza emisja
- Stawka większa niż życie: Wielka wsypa (7) - serial wojenny - niedziela, 30 listopada 8:45
