Stawka większa niż życie: Oblężenie (10)

Stawka większa niż życie

sezon 1 odc. 10: Oblężenie

serial wojenny Polska 1967   od 12 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Halina Kossobudzka, Lucyna Suchecka, Jolanta Zykun
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:Rok 1945. Wojska polskie i radzieckie zbliżają się do Tolbergu. Trwają przygotowania do ewakuacji fabryki produkującej pociski V2. Kloss ma zatrzymać kierującego zakładami profesora Glassa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 3 kwietnia
za 3 dni
12:10 Stopklatka
sobota, 4 kwietnia
za 4 dni
12:20 Stopklatka

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Rok 1945. Wojska polskie i radzieckie zbliżają się do Tolbergu. W mieście trwają gorączkowe przygotowania do ewakuacji fabryki profesora Glassa, w której produkowane są pociski V2. Kierujący akcją Brunner zamierza po jej zakończeniu zamordować pracujących w fabryce robotników. Kloss otrzymuje rozkaz zatrzymania Glassa w mieście. Robotnicy postanawiają rozpocząć walkę. Kloss podejmuje z nimi współpracę. O przygotowywanej akcji dowiaduje się jednak Brunner, który zastawia w fabryce pułapkę. J-23 zostaje zdemaskowany.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także