Stawka większa niż życie: Edyta (9)

Stawka większa niż życie

sezon 1 odc. 9: Edyta

serial wojenny Polska 1967   od 12 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Aleksandra Zawieruszanka, Irena Szczurowska, Emil Karewicz
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:Do miasteczka, w którym stacjonują J-23 i Brunner, przyjeżdża Edyta - dawna przyjaciółka prawdziwego Hansa Klossa. Edyta zauważa, że Hans się zmienił. Tymczasem Brunner obawia się kobiety.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 3 kwietnia
za 3 dni
10:55 Stopklatka
sobota, 4 kwietnia
za 4 dni
11:05 Stopklatka

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Rok 1945. Partyzanci próbują wysadzić w powietrze most ważny strategicznie dla Niemców. Kolejna próba kończy się jednak niepowodzeniem. Polacy otrzymują rozkaz wykonania zadania do 7 stycznia. Tymczasem do miasteczka, w którym stacjonują J-23 i Brunner, przyjeżdża Edyta - kuzynka i młodzieńcza miłość prawdziwego Hansa Klossa. Do spotkania dziewczyny z ukochanym sprzed lat ma dojść w wieczór sylwestrowy. Edyta zauważa, że Hans mocno się zmienił, ale odżywa w niej dawne uczucie. Tymczasem agent spostrzega, że Brunner bardzo obawia się kobiety. Wkrótce dochodzi do nieudanego zamachu na jej życie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także