Smakuj świat z Pascalem: Kreta (8/12)

Smakuj świat z Pascalem: Kreta (8/12)

reality show Polska 2014   b.o.
W skrócie:Pascal wyrusza na wyspę Kretę. Jako przystawkę serwuje najpopularniejszy grecki specjał - tzatziki. Zamierza nauczyć się sztuki łowienia ośmiornic. Wypływa z rodziną pewnego rybaka na morze.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pascal Brodnicki po raz kolejny udowodni, że niestraszne mu gotowanie w najdalszych zakątkach świata. W każdym odcinku podzieli się z widzami oryginalnymi przepisami różnych potraw. Wraz z miejscowymi amatorami dobrego jedzenia przygotuje lokalne przysmaki.

Pascal wyrusza na wyspę Kretę. Oczywiście zwiedzanie rozpoczyna, jak na kucharza przystało, od gotowania. Jako przystawkę serwuje najpopularniejszy grecki specjał - tzatziki. Następnie postanawia nauczyć się sztuki łowienia ośmiornic. W tym celu wypływa z rodziną pewnego rybaka na morze. Po owocnych łowach przygotowuje ośmiornicę z warzywami. Pascal poznaje pasterza, który pokazuje mu swoje gospodarstwo. W słonecznym gaju oliwnym razem z tutejszym kucharzem przygotowuje sałatkę grecką. Na końcu swej wyprawy wyrusza na połów jeżowców. Pascal znajduje kilka sztuk i łowi je za pomocą... widelca. Nad brzegiem morza Grek Damolis pokazuje mu, jak przyrządza się tzw. "grecki kawior".

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także