Serialowa nostalgia: Dom: Nosić swoją skórę (6/25)
Występują: | Tomasz Borkowy, Jolanta Żółkowska, Jan Englert, Wacław Kowalski |
---|---|
Reżyseria: | Jan Łomnicki |
W skrócie: | Lawinowie ciągle odbierają listy od Łukasza z Kanady. Nie wiedzą, czy powinni powiedzieć córce, że Zbożny żyje. Andrzeja martwi postępowanie Bronka, który nadużywa alkoholu. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Epicka opowieść o życiu kilkorga rodzin z kamienicy przy ulicy Złotej w Warszawie. Ich losy determinują wydarzenia związane z przejęciem władzy w Polsce przez komunistów.
W tym odcinku
Pierwsze miesiące małżeństwa upływają Andrzejowi i Basi w szczęściu. Lawinowie przeżywają rozterki, ponieważ przez cały czas odbierają listy od Łukasza z Kanady. Nie wiedzą, czy powinni powiedzieć córce, że Zbożny żyje. Mimo, że Andrzej ma kłopoty na uczelni, zdobywa wymarzony dyplom inżyniera. Wkrótce rozpoczyna pracę w fabryce na Żeraniu. Nie potrafi cieszyć się jednak z pierwszych sukcesów zawodowych. Martwi go postępowanie Bronka, który zaczyna nadużywać alkoholu i traci kontrolę nad własnym życiem. Gdy chłopak ginie tragicznie, Leszek - najmłodszy z Talarów - obwinia Andrzeja o śmierć brata.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Tomasz Borkowy
jako Andrzej Talar -
Jolanta Żółkowska
jako Basia Lawinówna -
Jan Englert
jako Rajmund Wrotek -
Wacław Kowalski
jako Ryszard Popiołek -
Barbara Sołtysik
jako Teresa Bawolikowa -
Barbara Rachwalska
jako Maria Talar -
Zbigniew Buczkowski
jako Henio Lermaszewski -
Krzysztof Pieczyński
jako Bronek Talar -
Dorota Kawęcka
jako Lidka Jasińska -
Franciszek Trzeciak
jako Wojtasik -
Agata Rzeszewska
jako Iga -
Halina Rowicka
jako Ewa Szymosiuk-Talar -
Krzysztof Kołbasiuk
jako Łukasz Zbożny -
Leonard Andrzejewski
jako Kazimierz Lermaszewski -
Michał Malikowski
jako Jacek Bawolik -
Mirosław Konarski
-
Piotr Grabowski
-
Stefania Iwińska
jako Józefina Popiołkowa -
Tadeusz Janczar
-
Tomasz Stockinger
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Jan Łomnicki reżyseria
Zobacz także
- Dom: Po obu stronach muru (9/25) - serial obyczajowy - piątek, 15 sierpnia 8:45 i 1 późniejsza emisja
- Dom: Nie przesadza się starych drzew (10/25) - serial obyczajowy - sobota, 16 sierpnia 9:05 i 1 późniejsza emisja
- Dom: Jestem dla ciebie niedzielą (19/25) - serial obyczajowy - sobota, 16 sierpnia 22:30
- Dom: Jedenaste - nie wychylaj się (11/25) - serial obyczajowy - niedziela, 17 sierpnia 9:00 i 1 późniejsza emisja
- Dom: Powrót z dalekiej podróży (20/25) - serial obyczajowy - niedziela, 17 sierpnia 22:35
- Dom: Kto dziś tak umie kochać (12/25) - serial obyczajowy - sobota, 23 sierpnia 9:05 i 1 późniejsza emisja
- Dom: Naiwne pytania (21/25) - serial obyczajowy - sobota, 23 sierpnia 22:35
- Dom: Coś się kończy, coś się zaczyna (13/25) - serial obyczajowy - niedziela, 24 sierpnia 9:00 i 1 późniejsza emisja
- Dom: Miłość to tylko obietnica (22/25) - serial obyczajowy - niedziela, 24 sierpnia 22:30