x
Dom: Trzecie kłamstwo (18/25)

Dom

odc. 18/25: Trzecie kłamstwo

serial obyczajowy Polska 1997   od 12 lat
Występują:Tomasz Borkowy, Jolanta Żółkowska, Jan Englert, Wacław Kowalski
Reżyseria:Jan Łomnicki
W skrócie:Henio Lermaszewski otwiera automatyczną myjnię samochodową. Andrzej Talar na Targach Poznańskich organizuje ekspozycję FSO. Towarzyszy mu plastyczka Nika. Dochodzi do nieporozumień.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epicka opowieść o życiu kilkorga rodzin z kamienicy przy ulicy Złotej w Warszawie. Ich losy determinują wydarzenia związane z przejęciem władzy w Polsce przez komunistów.

W tym odcinku

Henio Lermaszewski otwiera kolejny interes. Tym razem jest to automatyczna myjnia samochodowa, w której instalację hydrauliczną zakłada Prokop ze szwagrem. Tymczasem Andrzej Talar zostaje wysłany na Targi Poznańskie, na których ma zorganizować ekspozycję FSO. Towarzyszy mu młoda plastyczka, odpowiedzialna za wizualno-estetyczną stronę wystawy, Nika. Szybko dochodzi między nimi do nieporozumień. Andrzej jest bowiem zasadniczy i systematyczny, Nika natomiast prowokującą i pełną fantazji osobą. Mimo ostrych kłótni z dziewczyną, Talar jeszcze na długo po zakończeniu targów nie może o niej zapomnieć. Rajmunda Wrotka odwiedza przedstawiciel stoczniowców z Gdańska. Przypomina mu o obietnicy opublikowania materiałów, które nakręcił na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Wrotek, nękany wyrzutami sumienia, postanawia wykraść taśmę z archiwum.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także