x
Dom: Przed miłością nie uciekniesz (16/25)

Dom

odc. 16/25: Przed miłością nie uciekniesz

serial obyczajowy Polska 1996   od 12 lat
Występują:Tomasz Borkowy, Jolanta Żółkowska, Jan Englert, Wacław Kowalski
Reżyseria:Jan Łomnicki
W skrócie:Z Sierpuchowa przyjeżdża do Warszawy Danusia, chrzestna córka Andrzeja. Ma zdawać na uniwersytet. Henio Lermaszewski dostrzega jej urodę. Danusia zamiast na egzamin idzie z nim do kina.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epicka opowieść o życiu kilkorga rodzin z kamienicy przy ulicy Złotej w Warszawie. Ich losy determinują wydarzenia związane z przejęciem władzy w Polsce przez komunistów.

W tym odcinku

Z Sierpuchowa do Warszawy przyjeżdża, chrzestna córka Andrzeja, Danusia. Ma zdawać na Uniwersytet Warszawski. Przed kamienicą omal nie wpada pod koła ciężarówki Henia. Następnego dnia Danusia zamiast na egzamin idzie na film, w którym występuje jej ulubiony aktor, Daniel Olbrychski. Udaje się jej nawet dostać do teatralnej garderoby aktora. Wyznaje miłość zaskoczonemu aktorowi, dodając, że gotowa jest na wszystko. Aktor daje jej autograf i grzecznie wyprasza z garderoby. Dziewczyna jednak nie daje za wygraną. Tymczasem kryzys w małżeństwie Wrotków staje się coraz poważniejszy. Mundek dowiaduje się, że Halina wstąpiła do partii. Wściekły wyjeżdża do Gdańska, by robić film o żonach marynarzy. Wkrótce po jego przyjeździe na Wybrzeżu wybucha strajk.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także