Sensacje XX wieku: Śmierć marszałka

Sensacje XX wieku: Śmierć marszałka

program historyczny Polska 2002   od 12 lat
Występują:Jan Frycz, Olaf Lubaszenko, Szymon Kuśmider, Marek Kalita
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Michaił Tuchaczewski był marszałkiem Związku Radzieckiego, awansowanym do najwyższego stopnia wojskowego. Zasłynął jako bohater wojny domowej. Stalin skazał go na śmierć.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Widzowie dowiedzą się, dlaczego Stalin skazał na śmierć Michaiła Tuchaczewskiego. Był on marszałkiem Związku Radzieckiego, awansowanym do najwyższego stopnia wojskowego. Zasłynął jako bohater wojny domowej, a także objął stanowisko wiceministra spraw wojskowych. Był reformatorem Armii Czerwonej.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także