Sensacje XX wieku: Zemsta

Sensacje XX wieku: Zemsta

program historyczny Polska 1984   od 12 lat
W skrócie:Odcinek poświęcono Organizacji Tajnej Armii założonej w 1961 r. Była ona zaliczana do skrajnie prawicowych grup terrorystycznych zwalczających ideę przyznania niepodległości Algierii.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Odcinek poświęcono Organizacji Tajnej Armii (OAS) założonej w 1961 roku. Była ona zaliczana do skrajnie prawicowych grup terrorystycznych zwalczających ideę przyznania niepodległości Algierii, która w tamtym okresie była częścią Republiki Francuskiej.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także